2. rész
1. lépés: Előkészítés, jelölés
A burkolóandó felületet először meg kell tisztítani és szárítani. A kisebb felületi hibákat újra kell glettelni, majd simára csiszolni. Ezt követően fel kell rajzolni az első csempesor helyét, ami kiemelt figyelmet és precizitást igényel, hiszen ehhez igazodik majd a többi sor is. Az irányokat a szintezőléc segít majd megtartani, ezeket ennél a lépésnél kell használni. A lécen jelölhetjük a csempék méretét is, így látni fogjuk mennyi csonka sor lesz.
2. lépés: Vágás
Mérjük ki és jelöljük meg a csempe hátoldalán ceruzával vagy krétával a vágás helyét. A megfelelő csempevágóval a vágás pontos és tiszta lesz, általában könnyen használható. Ha nem rendelkezünk csempevágóval, csempekarcolóval vagy tapétavágó késsel karcoljuk meg a felületét, majd egy stabil felületen roppantsuk ketté a lapokat.
3. lépés: Ragasztás
Ebben a lépésben viszonylag gyorsan, de pontosan kell dolgoznunk a csempe ragasztó kötési idejének figyelembe vételével. A csempe ragasztót a bekeveréstől számítva általában 1-2 óráig tudjuk használni. A felvitelt követő 30 percben van rá lehetőségünk, hogy a csempéket felrakjuk, ezért nem érdemes a teljes felületre egyszerre felvinni a ragasztót, nehogy idő előtt megszáradjon.
4. lépés: Csempézés, fugázás
A lapokat egyenként helyezzük fel enyhén belenyomva a ragasztóba, de ügyeljünk arra, hogy a minimum 2 mm ragasztóvastagságot meghagyjuk. Kezdőknek azt ajánljuk, hogy vízszintes irányban haladjanak, mert a végeredmény pontosabb lesz.
Két csempe közé tegyünk fugakeresztet, ezáltal a lapok nem tudnak összecsúszni. A kereszteket a csempe ragasztó száradása után tudjuk eltávolítani.
Fugázáshoz elkészíthetjük a pasztát magunk is, de előre kikevert pasztát is vásárolhatunk. A hézagokat átlós irányban töltsük fel! Elsősorban a fürdőszobában a fal és padló találkozásánál, illetve a kád és a mosdó körül szükségünk lehet szilikon felvitelére is.
6. lépés: Tisztítás
A munka elvégeztével a felületen úgynevezett „cementfátyolt” láthatunk, amit egyszerűen le tudunk törölni egy puha szivacs vagy textil segítségével, de nagyon fontos, hogy vizet ne használjunk hozzá!