A gipszkarton lapok tartószerkezetének szereléséhez acélprofilokat és faanyagot is alkalmazhatunk. Előbbivel sokkal stabilabb szerkezet építhető, jelentősen rövidebb idő alatt, ezért ezt részesítik előnyben a legtöbben.
A horganyzott acélból készült profiloknak négy típusa van.
UW profil
Az UW profil a válaszfal profil, ezek az elemek fogják össze a szerkezet vízszintes részeit. Az UW profilokat a födémre és a padlóra kell rögzíteni, rezgésgátló szalaggal vagy szivaccsal, a szerkezet teljes hosszában. A méretük kiválasztásakor figyelembe kell venni a fal kívánt vastagságát, mert ezek fogadják a CW profilokat.
CW profil
A CW profilok az UW profilokra merőlegesen helyezkednek el, tehát függőleges irányban. A CW profil szélessége az UW profil által meghatározott szélességtől függ, lehet, 50, 75 vagy 100 mm széles. Ha a CW profilokat méretre vágjuk, a lehulló részek az UW profillal ellentétben már nem használhatók fel.
UD profil és CD profil
Ezeket a profilokat az álmennyezeti szerkezetek építéséhez alkalmazzák, feladatuk a gipszkarton lapok plafonhoz rögzítése. Legegyszerűbben a segítségükkel alakítható ki egy masszív, tartós mennyezeti burkolat. A mennyezet vázszerkezetét a vízszintes UD profilokkal készítjük el, amibe a CD profilokat állítjuk majd bele. Az álmennyezet tartó szerkezetei a CD profilok, amelyekhez a gipszkarton lapokat rögzíteni kell.
Említést kell tennünk a fenti négy típuson kívül még az UA profilról is, amit válaszfal építése során használnak, falvégződéseknél és az ajtók beépítésénél, szintén az UW profilhoz igazodva, 50, 75 és 100 mm-es vastagságban. Használható olyan esetben is, amikor a megnövekedett igénybevétel miatt megerősített falszerkezetre van szükség.