Az 1960-as évek végétől a lapostetők a költséghatékonyságuk miatt egyre inkább előtérbe kerültek a hagyományos cseréptetők mellett. A lapostetők kivitelezésével elkerülhető volt a drága fa szerkezetek és cserépburkolatok telepítése.
Az 1970-es évek végére, a panelházak építésének gyors terjedésével a lapostetők alkalmazása tömegessé vált. A lapostetőket ugyan már akkoriban is ellátták szigeteléssel, azonban az időközben elavult technológiák és gyengébb minőségű anyagok miatt ezek a szigetelések már nem felelnek meg a mai követelményeknek. Megkopottak, repedezettek, hólyagosodnak és vízszivárgásokhoz vezethetnek.
Az évtizedek során a lapostetők szigetelése számos megpróbáltatáson ment keresztül. Károsíthatja jégeső, hó, szélvihar, de vegyük figyelembe, hogy a tartós, erős napsugárzás miatt a tető nyáron akár 50 fokra is felmelegedhet. Ha a szigetelés egyszer már megsérült, a helyzet gyors ütemben romolhat tovább, mivel a víz becszivároghat, és idővel penészedést okozhat. Érdemes rendszeresen ellenőrizni a lapostető szigetelését, és ha sérüléseket észlelünk rajta, azonnal hívjunk szakembert. Ha már több helyen is megrongálódott a szerkezet, akkor mindenképpen a teljes lapostető szigetelésének felújítása mellett kell döntenünk.
Az egyik legismertebb és leghatékonyabb változata a vízszigetelésnek a bitumenes vízszigetelő lemez. A bitumenes lemezeket használhatjuk mind a pince, aljzat, padló, terasz, mind a tető, lapostető szigetelésére. Nagyon fontos, hogy a bitumenlemezek fektetését szakemberre bízzuk, mert nagy gyakorlatot és megfelelő ismereteket igényel. Az esetleges hibákat sokszor nem, vagy csak magas költségek árán lehet javítani.
A bitumenes lemezeknek létezik modifikált változata, ami még hatékonyabb védelmet biztosít az épületnek. A modifikált bitumenes lemez előállításakor hozzáadott anyagokkal módosítják az alapbitumen tulajdonságait, így rugalmas marad akár -30 Celsius fokig is, olvadása pedig csak +135-150 Celsius fokon következik be.
A modifikált bitumenes lemeznek két fő fajtája van:
A lapostető szigetelését kétféle módon lehet elvégezni: egyenes és fordított rétegrend szerint. Az első esetben a hőszigetelés a vízszigetelés alatt található, míg a második módszer esetén a sorrend fordítva van.