Bár a téglafalak kivételesen jó hangszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek, ha lakóépületünk forgalmas utak, vasút mellett, vagy esetleg repülőtér közelében helyezkedik el, ezeken keresztül is beszűrődhetnek a nem kívánt zajok.
A fenti esetekben szerencsére elegendő a külső falakat hangszigetelni utólag, de ha a válaszfalakon átszűrődő hangok, pl. emberi beszéd, egyéb háztartásban keletkező zajok is zavarnak bennünket, a belső válaszfalakat is elláthatjuk hangszigeteléssel.
Fontos megemlíteni azonban, hogy nem kizárólag a hangszigetelés járul hozzá a családi béke hosszú távú fenttartásához, hanem az is, hogy a lakók mennyire szívesen élnek egymás mellett, illetve, hogy mennyire hajlandóak kompromisszumokat kötni a békés együtt élés érdekében. Tisztában kell lennünk vele, hogy a tudósok szerint a stresszt, agressziót és bizonyos betegségeket akár a folyamatos zaj is kiválthatja. Ez leginkább a fejlődésben lévő gyermekeket érinti.
Az épületen kívülről beszűrődő zajok kiszűréséhez a megfelelően szigetelő nyílászárók is hozzájárulnak, azonban a legalább 10-15 cm vastag, üveggyapot vagy kőzetgyapot alapú szigeteléssel érhetjük el a lehető legjobb eredményt. Amennyiben zajos környéken épül vagy épült a családi háza, a szigetelő anyag kiválasztásakor nem csak a hőszigetelő, hanem a hangszigetelő képességet is mindenképp figyelembe kell vennie. Bár sokan alkalmazzák jó hőszigetelő tulajdonságai miatt a hungarocellt, a hangszigetelő képessége ennek az anyagnak elenyésző.
A téglafal hangszigetelése a nagyobb tömege és a téglák tömörsége miatt jobb, a más anyagokból készült falakéhoz képest. Manapság már léteznek, homlokzati falak építéséhez készült, korszerű üregszerkezettel rendelkező téglák, amelyeknek kisebb a súlyuk, de kiváló a hőszigetelő tulajdonságuk. Üreges szerkezetük miatt, azonban ezeket is érdemes ellátni vastagabb szigeteléssel, amennyiben zajos környéken építkezünk.
Választhatunk akár hanggátló téglákat is, ha a legmodernebb megoldást szeretnénk alkalmazni. Az ilyen téglák belső üregeit valamilyen hangszigetelő anyaggal töltik ki, így képes felfogni és elnyelni a zajokat, a hangok felerősítése helyett. Amennyiben a hangszigetelő téglákat választjuk, vékonyabb falszerkezetet készíthetünk a szigeteléssel ellátott téglafalénál, így akár 10-20 cm hasznos területet takaríthatunk meg. Arra azonban oda kell figyelnünk, hogy nagymértékben ronthatja a hangszigetelő téglák képességét, ha hagyományos falazóhabarcsot használunk. Válasszuk inkább a speciális rezgéscsillapító tulajdonsággal rendelkező falazóhabarcsot és a hozzá kapcsolódó vakolatrendszert!