Amennyiben meghatároztuk, hogy milyen vastagságú betonra lesz szükségük a házunk körül, jöhet a terület előkészítése és a betonozás.
Mindegy milyen vastag betonréteggel tervezünk, az előkészülteteket a terület kimérését követően mindig az alap ásásával kell folytatnunk. Gyalogos forgalomra szánt járdákhoz elegendő 10 cm mélységű alapot ásni, azonban rendszeres járműforgalom esetén már 20-25 cm mélyen kell kiásnunk az alapot. Utóbbi esetben javasolt körülbelül 5 cm vastagságban kavicságy kialakítása, döngölése is, aminek köszönhetően egy tartósabb, masszívabb alapot kapunk. Gyalogos járdák esetén elegendő a megtisztított földre elteríteni a betont.
Második lépés a zsaluzás kialakítása, melyhez használhatunk megmaradt deszkákat. Gondoskodjuk ezek stabil megtámasztásáról, hogy a beton ne tudja szétnyomni őket. A betont érdemes 2-3 méterenként tagolni, hogy legyen elég helye tágulni a kötés során.
Következő lépésben már sor kerülhet a bekevert beton terítésére. A kívánt magasság elérése után vízmérték segítségével tudjuk teljesen egyenesre húzni a beton felületét.
Az elterítést követően a betont védenünk kell a közvetlen csapadéktól és az erős napsütéstől is. Ha a friss betont naponta hosszú órákon keresztül éri erős napsütés, helyezzünk el fölötte valamilyen takaróréteggel ellátni.
A betont a terítés után 2 hétig nedvesen kell tartanunk, ezért rendszeresen locsolnunk kell. A locsolással biztosítjuk az állandó nedvességet, amire a cement kötéséhez és a végső szilárdság eléréséhez van szükség. Ha engedjük, hogy a nedvesség elpárologjon a frissen elkészült betonrétegből, megáll a cement kötése és a beton repedezetté válik. Az első pár napban figyeljünk arra is, hogy a túl erős vízsugár kimoshatja a betonból e cementet, ami miatt nem fog tudni megszilárdulni.
A beton kötéséhez a legideálisabb a 15 Celsius fok. Ez alatt lassabban köt, fölötte pedig gyorsabban párolog a víz, ezért nagyobb mennyiségű vízre és gyakoribb locsolásra lesz szükség. 5 Celsius fok alatt a beton kötése nem is indul be.
A fa zsalu használata megkönnyíti a beton kötését, hiszen jól szigetel. Magasabb hőmérséklet esetén magába szívja a locsoláshoz használt vizet és nedvesen tartja a betont, hideg időben pedig egyfajta védelemként melegebben tartja a betont. Minél vastagabb az elkészült beton, annál tovább tart a kötési ideje.
Érdemes a betont 4 hétig a túlzott terheléstől is megkímélni.