Hazánkban is egyre gyakrabban épülnek új lakóházak a hagyományos téglák helyett Ytong téglákkal. Számos előnyei közül sokan választják az Ytong téglákat amiatt, hogy rendkívül gyorsan és egyszerűen lehet velük dolgozni.
Az Ytong tégla alapanyaga egy mesterségesen, tisztán ásványi alapanyagokból előállított, a mészkőhöz hasonló kőzet. Ezeknek a természetes alapanyagoknak köszönhetően semmilyen káros hatása nincs a környezetre.
Az Ytong téglák a hagyományos építőanyagokkal szemben, sokkal nagyobb méretekkel rendelkeznek, ezért sokkal gyorsabban halad a falak építése is. Nagy méretükhöz képest azonban alacsony a súlyuk, így kevesebb energia befektetésével építhetők meg velük a falak, mint a közönséges téglákkal.
A hagyományos téglák vágáskor könnyen eltörnek, ezzel szemben az Ytong téglák egyszerűen és gyorsan megmunkálhatók, változatos szerkezetek készíthetők velük, könnyen kialakítható a falban az elektromos vezetékek helye, nagyobb mértékű roncsolás nélkül. Használatakor elenyésző mennyiségű törmelék keletkezik. A homogén anyagszerkezet miatt száradás után glettelhetjük és festhetjük vagy bevonhatjuk vékonyvakolattal is.
Kiváló hőszigetelő képességgel rendelkezik, használatakor nincs szükség utólagos hőszigetelésre. Védelmet nyújt a hőhidak, a páralecsapódás és így a penészedés ellen is.
Az Ytong tégla alapanyaga nem éghető, így védelmet nyújt a tűz ellen is. A hangszigetelő képessége megközelíti a hagyományos tégláét. Manapság már vásárolhatunk hozzá belső, utólag szerelhető hang- és hőszigetelő panelek.
Az Ytong tégla kiválóan alkalmazható tetőtér beépítéshez is, hiszen hogy kicsi önsúlya miatt a válaszfalak csak minimális mértékben terhelik a födémet. Kis súlya az anyagösszetételének és a blokkokban található légbuborékoknak köszönhető, amelyek a hatékony hőszigeteléshez is hozzájárulnak. A tetőszerkezethez rugalmas, mozgó kapcsolat kialakításával tudjuk rögzíteni.
Víz hatására nem csökken a nyomószilárdsága, beázás esetén is hamar kiszárad, ami a stabil kristályszerkezetének köszönhető. Építkezés közben sem igényel nagyobb védelmet a csapadék ellen, hiszen nem képes jelentős vízfelvételre.