A fürdőszoba az egyik legjobban személyre szabható helysége a lakóházunknak. Manapság már hatalmas zuhanykabin választék áll az építkezők, felújítók rendelkezésére, azonban az épített zuhanykabinnal varázsolhatjuk igazán egyedivé fürdőszobánkat.
Mivel az épített zuhanykabin méreteinek és anyagainak tökéletesen illeszkedniük kell a fürdőszoba adottságaihoz, kialakítása nagyon pontos tervezést és szakértelmet igényel. Nem csak a helység méreteit kell szem előtt tartanunk, hanem a kabint rendszeresen használók testméreteit is, annak érdekében, hogy minden lakó kényelmesen elférjen, mozgásukat ne gátolják a kabin falai.
A fürdőszobában a zuhanykabin ideális helye ott van, ahol a helység legmélyebb pontja található. A lefolyó körül minden irányban legalább 2%-os dőlést kell elérnünk, a leghatékonyabb vízelvezetés érdekében. Természetesen vásárolhatunk előre elkészített zuhanytálcát is, ebben az esetben a tálca lefolyólyukát az elfolyóhoz kell illesztenünk.
A falak kialakításához kiváló választás az Ytong tégla, amivel nagyon gyorsan és egyszerűen dolgozhatunk. Mivel könnyen alakítható, akár íves formákat is készíthetünk vele. A téglákat kötésbe rakva helyezzük egymásra és flexibilis csemperagasztóval rögzítjük. A kabinban akár ülőkék, polcok is kialakíthatók az Ytong téglákkal.
Az épített zuhanykabin elkészítésekor nagy figyelmet kell fordítanunk a megfelelő vízszigetelésre. Amennyiben hibásan lett kialakítva a vízszigetelés a jövőben rengeteg kellemetlenséget és magas javítási költségeket eredményezhet. Az elkészült falfelületeket portalanítanunk kell, amire egy réteg flexibilis csemperagasztó kerül alapként a vízszigetelés számára. A legideálisabb megoldás fürdőszobába a kenhető vízszigetelés. A folyamatos igénybevétel miatt a szigetelés egyes helyeken idővel elvékonyodhat. A sarkoknál, éleknél és csőáttöréseknél kiegészítő szigetelést kell alkalmaznunk erősítő szalagok formájában, amiknek ugyanaz az alapanyaga, mint magának a vízszigetelésnek. A szalagokat két vízszigetelő réteg között kell elhelyeznünk. Ezek biztosítják, hogy sehol ne maradjanak rések, amiken átfolyhat a víz.
Ha elkészültek a falak és a vízszigetelés, utolsó lépésként a burkolás következik. Amennyiben nem a zuhanytálcát választottuk, a padlóra érdemes csúszásgátló burkolólapokat elhelyezni. Fugázóanyagnak válasszunk flexibilis, gomba- és penészesedésgátló anyagokat. A burkolt falakra végül felszerelhetjük a csapot, a zuhanyrózsa tartóját, egyéb tartó elemeket. 24 órás száradást követően pedig használatba vehetjük az elkészült zuhanykabint.