Megnehezítheti a dolgunkat, hogy manapság már számos külföldi és hazai gyártó termékei közül választhatunk, amennyiben tetőcserépre van szükségünk. A különbségek túlmutatnak a szín- és formavilágon, a tartósságuk tekintetében is eltérő tulajdonságokkal rendelkeznek.
Melyek azok a leggyakoribb kérdések, amelyek megválaszolása segítséget nyújthat a számunkra legmegfelelőbb tetőcserép kiválasztásához?
Milyen a tető szerkezete?
Gyengébb szerkezet esetén a választási lehetőségünk jelentősen korlátozódik. Mivel a szerkezet kisebb terhelést bír el, csak a kerámia cserepek jöhetnek szóba. Erősebb szerkezet esetén nyugodtan válogathatunk a betoncserepek között is.
Figyelembe kell vennünk a tető hajlásszögét és formáját is. Ha a tető túl meredek, inkább kerüljük a nagyméretű cserepek alkalmazását.
Mekkora összeget tudunk ráfordítani?
A tetőcserép árát a színe és a formavilága mellett nagyban befolyásolják a gyártók különböző technológiai újításai. Minél tartósabb védelemmel rendelkezik az adott cserép, annál nagyobb költségekkel kell számolnunk. Ugyanez igaz akkor is, ha szeretnénk eltérni a hagyományos cserépszíntől, ami általában minden gyártónál a legolcsóbbnak számít.
Beton vagy kerámia cserép?
A kerámia cserepek természetes anyagból készülnek, akár 80-100 évet is kibírnak. Kitűnő hő- és hangszigetelő tulajdonsággal, kiváló páraáteresztő képességgel rendelkeznek. A beton tetőcserép nagyobb súlya miatt ellenállóbb a széllel szemben, nagy teherbírásának köszönhetően a nagy tömegű hó vagy jég sem tesz kárt benne. A beton és kerámia cserepek előnyeiről és hátrányairól részletesen olvashat korábbi bejegyzésünkben.
Milyen hosszú a garancia időtartama?
Mivel a tető rendszeresen ki van téve az időjárási tényezőknek, a garancia időtartama sem elhanyagolható tényező. A tetőcserepek védőrétege az évek során fokozatosan kopik, ezért érdemes odafigyelnünk rá, hogy minél hosszabb legyen a garancia, hiszen a tetőfelújítás akár több millió forintba is kerülhet.