A lábazat a lakóépület tartása mellett nagy szerepet játszik a hőszigetelésben is, de természetesen a kinézete sem elhanyagolható, hiszen nagy mértékben hozzájárul az épület esztétikus megjelenéséhez.
A lábazati vakolás során tisztában kell lennünk számos hibalehetőséggel, amelyeket igyekezzünk elkerülni:
A fehér színű lábazati vakolat esetében kiemelten fontos, hogy előtte az alapozó réteget teljes telítettségig vigyük fel, tehát az egész felület teljesen egységes fehér árnyalatot kapjon. Ezáltal megelőzhetjük a foltok kialakulását és az esetleges egyenetlenségek sem lesznek olyan látványosak.
Gyakori hiba, hogy az alapozó rétegre nem egyenletes vastagságban kerül fel a felső réteg. Ha egyes helyeken sokkal több vakolat került az alapozóra, míg máshová alig jutott, akkor a száradást követően a végeredmény látványosan foltos lesz. Ennek az utólagos korrigálása már nagyon nehéz és költséges megoldás, ugyanis csak extra rétegekkel lehet kivitelezni.
A különböző időben gyártott, de azonos színű vakolatok esetén előfordulhatnak árnyalatbéli különbségek, ezért mindig egyszerre rendeljük meg a teljes szükséges mennyiséget. A lábazati vakolat apró ásvány szemcsékből áll, amit ha nem egyszerre bányásznak eltérő árnyalatokat eredményezhetnek. A különböző gyártási idővel rendelkező vakolatok esetén még az összetétel sem biztosan egyezik teljes mértékben, ami nagy gondot okozhat a megfelelő arányok meghatározásában és a tapadás is eltérhet.
Amennyiben elkezdtük a munkálatokat, nem állhatunk meg, amíg legalább a sarokig el nem jutottunk. Ha az egybefüggő felületre nem egy időben kerül fel a vakolat, eltérően szárad, ami szintén árnyalatbéli eltéréseket okoz, és ezt később már nem tudjuk javítani.
Lábazati vakoláskor nagyon fontos, hogy ragaszkodjuk a megfelelő időjárási körülményekhez. Esőben nem csak azért nem ajánlott ezt a munkálatot végezni, mert kellemetlen, de a vakolatban is nagy kárt tehet a nedvesség. Szintén tartózkodjuk a magas hőmérsékletben, tűző napsütés alatt történő vakolástól, hiszen az UV sugárzás sárgás, barnás foltokat eredményezhet a vakolatban.
A lábazati vakolatot mindig teljesen új glettvassal vigyük fel, hiszen a használtból kioldódhat a rozsda, ami szintén csúnya elszíneződésekhez vezet.
Végezetül arra is figyeljünk oda, hogy az olyan környező felületeket, mint pl. a térkő takarjuk le, mert a lábazati vakolat erős anyag, az eltávolítása utólag nehéz feladat.