A gipszkartonok alkalmazásával hatékonyan és esztétikusan valósíthatunk meg belsőépítészeti funkciókat. Az alábbiakban bemutatjuk a gipszkarton legfőbb előnyeit.
Környezetbarát anyag
A gipszkarton fő alkotóelemei a többrétegű karton és a víz, melyek természetes anyagok. Sem az előállításuk, sem a beépítésük nem szennyezi a környezetet.
Nem éghető anyag
A gipszkarton lap nem ég, és tűz esetén a gipszmagban kristályos formában megkötött víz lassítja a tűz terjedését. A víz a gipszmagból elpárolog, az így keletkező gőz gátolja a szerkezet mentén a tűz elterjedését. Éghetőségi besorolása A2.
Kiváló helyiség-klimatizáló tulajdonságokkal rendelkezik
A nyári időszakban csökkenti a lakóhelységek páratartalmát, mivel a gipszmag képes nagy mennyiségű pára befogadására. Ezzel szemben téli fűtési időszakban, az eltárolt párát visszaengedi a helységekbe, így a hőérzetünk javul. A gipszkarton átveszi a belső tér hőmérsékletét, így a fal nem sugároz hideget, így a helységet sem érezzük hidegebbnek, mint amit a hőmérőnk mutat.
Jó hanggátló tulajdonsággal rendelkezik
A gipszkarton válaszfalak és álmennyezetek és a bennük lévő szigetelés segítségével kiválóan lehet a léghangok terjedését gátolni. Nem továbbítják a rezgéseket sem.
Költség- és időtakarékos
A gipszkartonból jó hőszigetelő szerkezetek építhetők, alkalmazásával gazdaságosan üzemeltethető otthont teremthetünk, a közüzemi díjakat optimálisra csökkenthetjük. Mivel a gipszkarton kevésbé időjárás-érzékeny, a belső válaszfalak akár télen is elkészíthetők sokszor kedvezményesebben a hagyományos építési rendszereknél.
A gipszkarton jó teherbíró.
Mivel a gipszkarton lapok nagyon jól viselik a statikus terheket, a megfelelően kiválasztott dübelekkel négyzetméterenként akár 50 kg terhet is elbír, ezért nyugodtan felszerelhetjük rá például a konyhaszekrény elemeit.