Sokan félnek a téli időszakra betervezni a felújítási munkálatokat, hiszen a hideg időjárás miatt alaposabb tervezésre van szükség. Vannak azonban olyan beltérben elvégezhető felújítási folyamatok, amik ebben az időszakban is könnyen megvalósíthatók.
Festés
Amennyiben az épület megfelelően működő fűtésrendszerrel rendelkezik, a festési munkálatokat bátran végezhetjük alacsonyabb külső hőmérséklet esetén is. Mint minden felújítási munkálat esetében, festésnél is előnyös, ha alaposan megtervezzük a folyamatot, meghatározzunk a költségkeretet és az időtartamot. Fel kell mérnünk a falak állapotát, ki kell javítanunk az esetleges hibákat is, melyet készre kevert glettel mi magunk is elvégezhetünk. A festéshez a legideálisabb belső hőmérséklet a 20-22 °C. Ha a beltéri hőmérséklet 25 °C felett van és a levegő száraz, túl gyorsan kötnek és száradnak a felhasznált anyagok. Ez negatívan befolyásolja mind a hibák kijavítását, mind magát a festést is. A glett gyorsabban köt és a felvitele nehezebb lesz, a festék is hamarabb szárad, ami miatt a végeredmény foltos, csíkos lehet.
Gipszkartonozás
A téli hónapok ideálisak lehetnek a szárazépítési projektekhez, mint például a gipszkarton falak építése. A gipszkarton jelenleg az egyik legkedveltebb és legismertebb belsőépítészeti építőanyag. Évszaktól függetlenül kiválóan alkalmazható, akár mínuszokban is kivitelezhetők vele a munkálatok. Még ha nincsenek nyílászárók vagy nincs fűtés az épületben, az első lépések akkor is elvégezhetők, és akár 80 százalékos készültség is elérhető vele. Kivételt képez csupán, ha a felületet glettelni és festeni is szeretnénk, mivel ehhez már fűtésre van szükség.
Melegburkolás
Az egyik leggyakrabban végzett téli felújítási munka a melegburkolás, mivel ehhez általában nincs szükség semmilyen habarcsra. Ide tartozik például a hajópadló, lambéria de akár az OSB lapból készült válaszfalak is. A hideg idő sem akadályozza alkalmazásukat, mivel a munkafolyamat során nem szükséges habarcs használata. Általában csavarokkal, dübelekkel és más speciális rögzítőelemekkel történik a szerkezetépítés.
Hidegburkolás
Ez a folyamat télen is elvégezhető, azonban fontos, hogy a lakás falai között fenntartsuk az 5 Celsius fok feletti vagy annál magasabb hőmérsékletet, és gondoskodjunk a megfelelő szellőztetésről a párakicsapódás elkerülése érdekében. A hidegburkolás, beleértve a csempézést és járólapozást is, csemperagasztó segítségével történik, amelyet vízzel masszaállagúvá keverünk. Ennek használatához szükséges a megfelelő kötés, amihez nemcsak a száraz környezet, hanem a megfelelő hőmérséklet is elengedhetetlen. Ez biztosítja, hogy elegendő tapadás alakuljon ki a felület és a hidegburkolat között.