Amennyiben szeretnénk elkerülni a régi burkolat hosszadalmas és rengeteg törmelékkel járó eltávolítását, a meglévő csempét festéssel vagy egy újabb réteg burkolattal újíthatjuk fel.
Az energiaárak drasztikus növekedése miatt a gáz és az áram ára is többszörösére növekedett rövid idő alatt.
Ha a padlásfödém nincs megfelelően hőszigetelve, a fűtési költségek akár 30%-a is kárba veszhet azáltal, hogy a felfűtött levegő a födémen keresztül távozik a lakásból.
A gipszkarton lapok tartószerkezetének szereléséhez acélprofilokat és faanyagot is alkalmazhatunk. Előbbivel sokkal stabilabb szerkezet építhető, jelentősen rövidebb idő alatt, ezért ezt részesítik előnyben a legtöbben.
A tetőtérben mind a falak és mennyezet burkolásához, mind a válaszfalak kialakításához kiváló választás a gipszkarton.
Mindenki számára ismert egy ingatlanba történő belépéskor az első érzés, amely meghatározza a bent eltöltött idő mennyiségét és minőségét.
...a jövő PIR szigetelésével. A zsindely fedés a kontinens keleti felén egyes, fában gazdagabb területeken a 20. századig általánosan használt tetőfedő anyag volt...
Megoldás a növekvő rezsi árakkal szemben! Ismét újabb, eddig nem ismert fogalmat kell megtanulnunk rezsi számláinkkal kapcsolatban, ami a lakossági piaci ár.
Amikor a levelek bomlásnak indulnak, szerves anyagok oldódnak ki belőlük, amik elszínezik a térkő felületét. Az elszíneződés mellett az ősz végén és a téli időszakban a fagy károsíthatja leginkább a térkövet.
A homlokzat folyamatosan ki van téve az olyan időjárási tényezőknek, mint az intenzív napsugárzás, a fagy, a csapadék eső vagy hó formájában, illetve az egyéb környezeti tényezők okozta szennyeződéseknek is.
Magyarországon és talán a világon is, a legelterjedtebb tetőfedő anyag a kerámia tetőcserép, melynek alkalmazása több évszázados múltra nyúlik vissza.
A hőszigetelő rendszerek terén a legújabb innovációt a PIR hőszigetelő panelek jelentik.
Miben különbözik a gépi vakolás a kézi vakolástól és milyen esetekben bízzuk inkább a gépre a munkálatokat?
A tetőtér hőszigetelése esetén a választott szigetelőanyag minősége és hőszigetelő képessége mellett, annak felhelyezése is kiemelten fontos
Az üveggyapot alapanyagai a speciális eljárás során megolvasztott, újrahasznosított üvegtörmelék és nagy mennyiségű kvarchomok
Utólagos hőszigetelés esetén alaposan mérlegelnünk kell, hogy a polisztirol vagy a kőzetgyapot szigetelés a legalkalmasabb lakóépületünkre.
A csempe a legnépszerűbb hidegburkolat a vizes helységekben, hiszen sima felülete könnyen megtisztítható a szennyeződésektől és a vízkőtől. Ez azonban sajnos már nem mondható el a közöttük lévő hézagokat kitöltő fugáról
Egy családi ház építésekor rengeteg olyan részletre is figyelni kell, amik elsőre sokaknak nem is jutnak eszébe. Ilyen például a megfelelő kéményrendszer megtalálása
A fűtési szezon beköszöntével az energiaárak növekedése miatt sokan elgondolkodnak rajta, hogy amennyiben van rá lehetőségük, a fatüzelésre állnak át.
Kiváló hangelnyelő betétanyag lakó- és ipari épületek, irodák, szállodák, kórházak tetőterek fémvázas szerelt válaszfalaiban, tetőtér-beépítéseknél szarufák, szelemenek között és alatt.
A belső hőszigetelés a külső szigeteléshez képest kevesebb kiadással jár, de érdemes tisztában lenni a hátrányaival is.
Amennyiben stabil, masszív betonszerkezetet szeretnénk építeni, a megfelelő tartást a jó minőségű beton mellett a betonacél alkalmazásával tudjuk biztosítani.
A homlokzati hőszigetelés ragasztást igényel. Az ehhez alkalmazott víztartalmú ragasztók hatékonyságát mind a nagy meleg és hideg is csökkenti.
Mivel gipszkartonból gyorsan, egyszerűen és kevés hulladék mellett kivitelezhetünk válaszfalakat otthonunkban, sokan döntenek emellett a népszerű alapanyag mellett.