Ha családi ház építése mellett döntöttünk, az első lépés a megfelelő telek kiválasztása és megvásárlása. Már ebben a lépésben is számos szempontot figyelembe kell vennünk, hogy a későbbiekben ne érjenek minket kellemetlen meglepetések.
Bár a téglafalak kivételesen jó hangszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek, ha lakóépületünk forgalmas utak, vasút mellett, vagy esetleg repülőtér közelében helyezkedik el, ezeken keresztül is beszűrődhetnek a nem kívánt zajok.
A falazóanyag kiválasztásakor számolnunk kell azzal, hogy egy legalább 50 évre szóló döntést kell meghoznunk, ugyanis ez alkotja majd a ház tartószerkezetét...
Az időjárási tényezőkkel szemben a vakolatnak kell erős védelmet nyújtania, hiszen ezzel a felülettel érintkezik legelőször az eső, szél, fagy vagy a tűző napsütés.
Profi megoldás a ház körüli vízelvezetésben. Csapadékvíz elvezetése családi házas, társasházas környezetben, minden helyzetben megfelel a gépjárműterhelésnek.
Amikor családi házunk életterét a tetőtér beépítésével növeljük, nem elég a padló és a válaszfalak kialakításáról, valamint a megfelelő hőszigetelésről gondoskodni, hanem azt is meg kell oldanunk, hogy milyen módon biztosítjuk a tetőtérbe bejutó természetes fényt.
A homogén anyagszerkezet miatt száradás után glettelhetjük és festhetjük vagy bevonhatjuk vékonyvakolattal is.
Amennyiben házunk lakóterének bővítésére kerül sor, számos tényező befolyásolja, hogy a bővítést a tetőtér beépítésével vagy emelet kialakításával érdemes megoldani.
Régebben épült lakóházak esetén még nem léteztek szigorú szabályok arra vonatkozóan, hogy milyen hőszigetelési képességgel kell a felhasznált anyagoknak rendelkezniük.
Az ingatlan értékét befolyásoló tényezők egy részén, pl. elhelyezkedés, alapterület, szomszédok, sajnos nem tudunk változtatni, ám a kisebb-nagyobb felújítási munkálatokkal növelni tudjuk az épület értékét.
Ha harmonikus homlokzat színt szeretnénk találni, fontos hogy szem előtt tartsuk az épület méretét, korstílusát, funkcióját és az alkalmazott burkolórendszert is.
Vízszigetelést kell kialakítanunk minden olyan helyen, ahol az épületet nedvesség éri, legyen az eső, hó, jég vagy a talaj felől érkező nedvesség.
Szinte minden ingatlan estében szükség lesz legalább egy lépcsőre akár az épületen belül, akár a bejárathoz, teraszhoz, vagy pince lejáróhoz.
A lehulló csapadék, legyen az eső, hó vagy akár jég, lakóépületünkön legelőször a tetőt éri.
A lábazat a lakóépület tartása mellett nagy szerepet játszik a hőszigetelésben is, de természetesen a kinézete sem elhanyagolható.
Az építőiparban használt anyagok és technológiák fejlődésének köszönhetően a helyileg kikevert vakolatokat egyre inkább háttérbe szorítják az előre kevert, zsákos szárazhabarcsok.
A megfelelő vízelvezetés kialakítása sok esetben nem kap elegendő figyelmet, pedig a legnagyobb károkat a víz általában észrevétlenül okozza.
Legújabb termékünk az ACO Self® Voronoi öntöttvas rács, amit a természet szépsége ihletett.
A lakóházak körüli járdák szerepe a rajta való közlekedésen túl a hatékony vízelvezetésre is kiterjed, ami védi a lábazatot a nedvesedéstől, így hozzájárul az épület megfelelő statikai tulajdonságainak fenntartásához.
A DELTA®-MS dombornyomott lemez biztonsággal választja el az alapfalat a nedves talajtól
A térkő burkolat nem igényel komolyabb karbantartást, de mivel akár évtizedekig helyt kell állnia az időjárási viszontagságokkal szemben, érdemes a tél előtt és a tavasz beköszöntével bizonyos munkákat elvégeznünk rajta.
A lakásfelújítások a legtöbb esetben esztétikai célból indulnak, nyílászárók és a hőszigetelés korszerűsítése sajnos a kevesebb figyelmet kap.
Manapság sajnos egyre nehezebb helyzetben vannak azok a fiatal családok, akik az építkezés mellett döntenek, az igénybe vehető állami támogatások ellenére is, ezért sokan választják a használt ingatlan vásárlását és felújítását.
A födém olyan vízszintes szerkezet, ami az épületek lefedésére és az egymás fölött elhelyezkedő terek elválasztására szolgál.