A gipszkarton talán egyetlen hátránya, hogy nagyon alacsony hangszigetelő képességgel rendelkezik, ezért mindig szükségünk lesz valamilyen utólagos hangszigetelésre.
Manapság egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a modern megjelenésű, nagyméretű hidegburkolati lapok, amik hossza akár a 120 centimétert is meghaladhatja.
Amennyiben egyik nagyobb lakóhelységünkből több szobát szeretnénk kialakítani, fontos, hogy a válaszfalakhoz olyan építőanyagot használjunk, aminek a beépítése nem csökkenti jelentősen a helység alapterületét.
A vízzel higított építőanyagokkal nem célszerű alacsony hőmérsékletben dolgozni. A betonozás mellett kiemelten igaz ez a vakolásra is.
Az épület szerkezetét felülről a csapadék, alulról pedig a talajnedvesség veszélyezteti. A károk elkerülése érdekében nagyon fontos a megfelelően kivitelezett vízszigetelés.
A kémény állapotára és karbantartására kiemelt figyelmet kell fordítani, hiszen a falán lerakódó korom a füst haladásának megakadályozásán kívül akár tüzet is okozhat.
A tetőtér beépítése lehetőséget nyújt arra, hogy megnöveljük életterünket, ha lakóépületünk idővel egyre szűkösebbé válik.
Ha túl vagyunk a tűzifa kiválasztásán és vásárlásán, ideje, hogy megteremtsük a feltételeket a helyes tároláshoz is.
A csempe közkedvelt burkolóanyag, főleg a vizes helységek, konyhák esetében, annak ellenére is, hogy nagyon sérülékeny.
Felújításkor egyre gyakoribb megoldásnak számít a már meglévő csempére történő burkolás, melynek számos előnye van.
Tűzifa vásárláskor szem előtt kell tartanunk néhány szabályt, a hatékony és gazdaságos fűtés érdekében.
Gipszkartonból egyszerűen és gyorsan hozhatunk létre válaszfalakat, térelválasztó és dekorációs elemeket, amelyeket a tévhitekkel ellentétben ugyanolyan hatékonyan tudunk festeni, tapétázni, mint a hagyományos téglafalat.
Bemutatjuk legújabb termékeinket, az InnoPan Alumínium kasírozású (ALU/Therm) és Üvegfátyol kasírozású (MF/Therm) paneleket
Ha nem rendelkezünk kellő tudással és tapasztalattal válasszuk inkább az előre kikevert zsákos falazóhabarcsot!
A beltéri aljzat megfelelő kivitelezése kiemelten fontos, mert ez határozza meg, hogy a későbbiekben milyen minőségben lehet ráfektetni a választott burkolatot
Megnehezítheti a dolgunkat, hogy manapság már számos külföldi és hazai gyártó termékei közül választhatunk, amennyiben tetőcserépre van szükségünk.
A szigorodó energetikai szabályozások miatt az építőanyag gyártóknak egyre újabb megoldásokkal kell előállniuk az építőanyagok hő-, illetve hangszigetelő tulajdonságai terén.
A tévhitekkel ellentétben hidegburkolatot is felvihetünk a gipszkartonra, ha ismerjük a speciális tulajdonságait.
Sok esetben a nem kívánt zaj ellen csak keveset tehetünk, hiszen annak forrása nem a saját lakásunkban, hanem szomszédainknál keresendő.
A helyesen kivitelezett hőszigetelés rengeteg előnnyel jár mind a megtakarításainkat, mind az egészségünket, komfortérzetünket illetően.
A homlokzati hőszigetelés a felújítás utolsó szakaszában készül el, de kiemelt figyelmet igényel, hiszen az élettartama több évtized is lehet.
A vakolat kiválasztása esetén sokan elfelejtik, hogy nem csak a vakolat színe, hanem a típusa is meghatározó, hiszen ezen múlik, hogy meddig őrzi meg a homlokzat eredeti megjelenését.
A csempe kiválasztását követően sokan megfeledkeznek arról, hogy a tartós burkolathoz a megfelelő minőségű csemperagasztó használata is elengedhetetlen.
Az esztrich beton egy speciális, vékony, 2-8 cm-es aljzatbeton réteg, ami a közvetlenül a járófelületek, burkolatok aljzatául szolgál.